45. 1) Периметрі 1,8 дм, екі қабырғасының әрқайсысы 0,5 дм бола- тын ушбұрыштың үшінші қабырғасын

табыңдар. 2) Үшбұрыш- тың периметрі 3,4 дм, бір қабырғасы 1,4 дм, қалған екі кабыр- ғасы өзара тен. Ушбурыштын болрiсiз обр מרחנ III​

Ответы на вопрос

Отвечает Любицкая Дарья.

Ответ:

Екі қабырғасының әрқайсысы 0,5 дм бола- тын ушбұрыштың үшінші қабырғасын табу үшін, периметрі 1,8 дм болатын бір үшбұрыштың қабырғаларының қосындысын табуымыз керек.

Ушбұрыштың периметрін 1,8 дм болатын бір қабырғасының үшінші қабырғасын T дм деп аталасын. Біздің мақсатымыз - ушбұрыштың басқақабырғаларының қосындысын білу.

Ушбұрыштың қабырғаларының саны өзара тендігіне созылған, сондықтан:

2 * (0,5 дм) + T = 1,8 дм

Тегіндіктерді біріктіргенде:

T + 1 дм = 1,8 дм

T = 1,8 дм - 1 дм = 0,8 дм

Соответственно, ушбұрыштың үшінші қабырғасы 0,8 дм ұзындығында.

Ушбұрыштың периметрі 3,4 дм болатын, бір қабырғасы 1,4 дм деп аталасын. Екі қабырғасының өзара тендігіне созылғанда:

2 * 1,4 дм + 2 * T = 3,4 дм

2,8 дм + 2T = 3,4 дм

2T = 3,4 дм - 2,8 дм

2T = 0,6 дм

T = 0,6 дм / 2

T = 0,3 дм

Соответственно, ушбұрыштың болрiсiз обр үшінші қабырғасы 0,3 дм ұзындығында.

Пошаговое объяснение: