Будь ласка допоможіть магазин підвищив ціну на зошити на 10% а на решту канцелярських товарів на

15% До підвищення цін Ганна купила два зошити по ціні 90к 3 альбоми по ціні 6грн і клей за 1грн 1)скільки грошей вона заплатила за покупку? 2)на скільки більше їй довелося б заплатити якби вона робила покупку після підвищення цін?

Ответы на вопрос

Отвечает Сокур Валерия.

Відповідь:

Покрокове пояснення:До підвищення цін Ганна купила:

2 зошити за 90 копійок кожен, тобто 2 * 0,90 грн = 1,80 грн.

3 альбоми по 6 грн кожен, тобто 3 * 6 грн = 18 грн.

Клей за 1 грн.

Тепер знайдемо загальну суму до підвищення цін:

1,80 грн (зошити) + 18 грн (альбоми) + 1 грн (клей) = 20,80 грн

Отже, Ганна заплатила 20,80 грн до підвищення цін.

Тепер розглянемо ситуацію після підвищення цін.

Магазин підвищив ціни на зошити на 10%, тобто нова ціна за один зошит буде 0,90 грн + 10% від 0,90 грн. Обчислимо це:

0,90 грн + 0,10 * 0,90 грн = 0,90 грн + 0,09 грн = 0,99 грн за один зошит.

Магазин підвищив ціни на інші товари на 15%. Це стосується альбомів і клею. Знайдемо нові ціни на альбоми і клей:

Нова ціна за альбом: 6 грн + 15% від 6 грн = 6 грн + 0,15 * 6 грн = 6 грн + 0,90 грн = 6,90 грн за один альбом.

Нова ціна за клей: 1 грн + 15% від 1 грн = 1 грн + 0,15 * 1 грн = 1 грн + 0,15 грн = 1,15 грн за один клей.

Тепер знайдемо нову загальну суму покупки після підвищення цін:

2 зошити по 0,99 грн кожен, тобто 2 * 0,99 грн = 1,98 грн.

3 альбоми по 6,90 грн кожен, тобто 3 * 6,90 грн = 20,70 грн.

Клей за 1,15 грн.

Знайдемо загальну суму:

1,98 грн (зошити) + 20,70 грн (альбоми) + 1,15 грн (клей) = 23,83 грн

Отже, після підвищення цін Ганна повинна була б заплатити 23,83 грн.

Тепер знайдемо на скільки більше Ганні довелося б заплатити після підвищення цін:

Різниця у вартості покупок до і після підвищення цін:

23,83 грн (після підвищення цін) - 20,80 грн (до підвищення цін) = 3,03 грн

Отже, Ганні довелося б заплатити на 3,03 грн більше після підвищення цін, ніж до цього.