до даного числа допишіть ліворуч таку цифру щоб утворене число ділилося на 3 1) 23 2) 523 3) 8340,

швидко! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сечкин Руслан.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти цифру, яку потрібно додати ліворуч до даного числа, щоб утворене число ділилося на 3, достатньо знати властивості ділення на 3. Число ділиться на 3, якщо сума його цифр також ділиться на 3.

1) Щоб число 23 ділилося на 3, потрібно знайти таку цифру, щоб сума цифр числа 23 разом з новою цифрою була кратною 3. Сума цифр числа 23 дорівнює 2 + 3 = 5. Щоб отримати кратне 3 число, додамо до цієї суми одиничку: 5 + 1 = 6. Отже, щоб утворене число ділилося на 3, потрібно додати цифру 1 ліворуч до числа 23. Таким чином, отримуємо число 123.

2) Аналогічно, щоб число 523 ділилося на 3, потрібно знайти таку цифру, щоб сума цифр числа 523 разом з новою цифрою була кратною 3. Сума цифр числа 523 дорівнює 5 + 2 + 3 = 10. Щоб отримати кратне 3 число, додамо до цієї суми дві одиниці: 10 + 2 = 12. Отже, щоб утворене число ділилося на 3, потрібно додати цифру 2 ліворуч до числа 523. Таким чином, отримуємо число 2523.

3) Для числа 8340, щоб отримати число, яке ділиться на 3, додамо до суми його цифр таку цифру, щоб отримана сума була кратною 3. Сума цифр числа 8340 дорівнює 8 + 3 + 4 + 0 = 15. Щоб отримати кратне 3 число, додамо до цієї суми одиничку: 15 + 1 = 16. Отже, щоб утворене число ділилося на 3, потрібно додати цифру 1 ліворуч до числа 8340. Таким чином, отримуємо число 18340.

Отримані числа:

1) 123

2) 2523

3) 18340

Якщо у вас є ще запитання, будь ласка, звертайтеся!