Знайте суму двадцяти перших членів ар. пр. -21;-18;-15​


Ответы на вопрос

Отвечает Жайворонко Лиза.

Відповідь:

150

Покрокове рішення:

Знайдемо різницю арифметичної прогресії:

d =a_{2} -a_{1} =-18-(-21)=-18+21=3

Знайдемо 20 член арифметичної прогресії:

a_{n} =a_{1} +(n-1)*d\\a_{20} =-21+(20-1)*3=-21+19*3=-21+57=36

Знайдемо суму перших 20 членів арифметичної прогресії:

S_{n} =\frac{a_{1}+a_{n}}{2} *n\\\\S_{20} =\frac{-21+36}{2} *20=7.5*20=150