What'll be if the 7,17*4 pls help, its not easy to study in 4th grade


Ответы на вопрос

Отвечает Комарова Богдана.

Ответ:

28,68

Пошаговое объяснение:

One: 7,17 + 7,17 = 14,34 * 2 = 28,68