Срочно!!!20 балов з точки А, яка не належить прямій а, проведино до цієї прямої, перпендикуляр АD

i дві похилі - АB i AC. Знайдіть відстань якщо AD=12см, AB=15см, AC=20см і точка D не належить відрізку BC.​

Ответы на вопрос

Отвечает Аскерова Ирада.

Ответ:

Наклонные АВ=15, АС=20

проекции НВ/НС=9/16, откуда НВ=9х, НС=16х

расстояние АН-?

Из прямоугольного ΔАНВ:

АН²=АВ²-НВ²=225-81х²

Из прямоугольного ΔАНС:

АН²=АС²-НС²=400-256х²

225-81х²=400-256х²

175х²=175

х=1

НВ=9, НС=16

АН=√225-81=√144=12

Ответ: 12см