Моторлы қайық А және В айлақтарының арасын өзенде ағыспен 6 сағ жүзсе, ағысқа қарсы 8 сағ жүзеді.

Өзен ағысының жылдамдығы 3 км/сағ. екі айлақтың арақашықтығы неше километр? моторлы қайықтың меншікті жылдамдығын табыңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Березин Влад.

Х - қайықтың меншікті жылдамдығы
(х+3) - қайықтың өзен ағысымен жүзген жылдамдығы
(х-3) - қайықтың өзен ағысына қарсы жүзген жылдамдығы
6 * (х+3) = 8 * (х-3)
6х + 18 = 8х - 24
6х + 18 - 8х + 24 = 0
2х = 42
х = 21 км/сағ - қайықтың меншікті жылдамдығы
6 * (21+3) =  6 * 24 = 144 км - екі айлақтың арақашықтығы