Будьласка допоможіть розвязати ці дві задачі Щось почала але до кінця невпевнена що правильно 1)за

деякий час ціна 1 кг цукру збільшилась з 2.40 грн на 2.70 грн .На скільки % зросла ціна ? 2)Вкладник поклав у банк 10000 грн під 10% річних. яку суму він матиме на рахунку через рік?

Ответы на вопрос

Отвечает Баттхёртов Мухаммед.

№1.
100% - 2.40 грн
?% - 2.70 грн
Складемо i вирiшимо пропорцiю:

1)  \frac{2.70*100}{2.40} = 112,5% - цiна цукру пiсля пiдвищення цiни.

2) 112,5%-100%=12,5% - на стiльки пiдвищалася цiна на цукор.

Вiдповiдь: на 12,5% зросла цiна на цукор.



№2.
100% - 10000 грн.
10% - рiчних
? % - грн через рiк
Складемо i вирiшимо пропорцiю:

1)  \frac{10000*10}{100} = 1000(грн.) - нашi 10% рiчних.

2) 10000+1000=11000(грн.) - буде сума на рахунку через рiк.

Вiдповiдь: 11000 гривень будет у нього на рахунку через рiк.