Собаки Поллі й Доллі пробігли відстань 20 км. На подолання цієї дистанції Поллі витратила на 30

хв.менше, ніж Доллі. Визначте швидкість кожного собаки, якщо швидкість одного з них на 25% більша від швидкості іншого.​

Ответы на вопрос

Отвечает Беца Алексей.

Ответ:

Пусть х км/ч - скорость Долли, тогда

х + 0,25х = 1,25х км/ч - скорость Полли

Полли потратила на 0,5 ч меньше. Уравнение:

10/х - 10/(1,25х) = 0,5

10 · 1,25х - 10 · х = 0,5 · х · 1,25х

12,5х - 10х = 0,625х²

0,625х² - 12,5х + 10х = 0

0,625х² - 2,5х = 0

Разделим обе части уравнения на 2,5

0,25х² - х = 0

D = b² - 4ac = (-1)² - 4 · 0,25 · 0 = 1 - 0 = 1

√D = √1 = 1

х₁ = (1-1)/(2·0,25) = 0/(0,5) = 0

х₂ = (1+1)/(2·0,25) = 2/(0,5) = 4 (км/ч) - скорость Долли

4 · 1,25 = 5 (км/ч) - скорость Полли

Ответ: 4 км/ч и 5 км/ч.

Проверка:

10 : 4 = 2,5 ч - время Долли

10 : 5 = 2 ч - время Полли

2,5 - 2 = 0,5 ч - на столько меньше время Полли

Пошаговое объяснение:

воть