Знайти останню та передостанню цифри числа 2²⁰¹³+ 2²⁰¹⁵


Ответы на вопрос

Отвечает Минкина Алия.

Ответ:

6 - передостання, 0 - остання

Пошаговое объяснение:

2^{2013}+2^{2015}=2^{2013}+2^{2013+2}=

2^{2013}+2^{2013}*2^2=2^{2013}*1+2^{2013}*4=

5*2^{2013}=5*2^{2012+1}=5*2*2^{2012}=10*2^{2012}

звідси остання цифра буде 0, а передостання така ж як остання цифра числа 2^{2012}

  2=...2;

2*2=...4

2*2*2=...8

2*2*2*2=..6

2*2*2*2*2=...2

(як бачимо остання цифра числа - степінь 2 повторюється з періодом 4,  2^{n+4}=....A; 2^n=....A

так як 2012= 4*503, то остання цифра числа 2^{2012} така ж саме як і у 2^4=...6, тобто 6