яку найменшу кількість квадратиків зі стороною 2,8 дм слід взяти і зшити впритул, щоб у результаті

довжина і ширина(довжина більша ширини) ковдри виражалась цілим числом дициметрів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гаевская Анастасия.
Для того, щоб зшити ковдру таким чином, щоб довжина і ширина були цілими числами дециметрів, необхідно знайти найбільший спільний дільник (НСД) між довжиною та шириною ковдри, і потім поділити ці розміри на це число.

Довжину і ширину можна виразити в дециметрах, поділивши їх на 10:

2,8 дм = 0,28 м = 28 дм

Тепер ми повинні знайти НСД між 28 та 22. Найпростіший спосіб зробити це - скористатися алгоритмом Евкліда. Розпочинаючи з більшого числа, ми повинні ділити його на менше число, поки не дійдемо до того, коли менше число стане рівним нулю. Останнє ненульове число буде НСД.

28 = 22 × 1 + 6
22 = 6 × 3 + 4
6 = 4 × 1 + 2
4 = 2 × 2 + 0

Отже, НСД(28, 22) = 2

Це означає, що ми повинні взяти квадратики зі стороною 2,8 дм та зшити їх таким чином, щоб вони утворювали прямокутник з довжиною 14 дм (28 дм / 2) та шириною 11 дм (22 дм / 2).

Таким чином, найменша кількість квадратиків, яку потрібно взяти, буде дорівнювати кількості квадратиків, необхідних для покриття прямокутника з довжиною 14 дм та шириною 11 дм. Щоб знайти це число, ми повинні розділити площу прямокутника на площу одного квадратика:

Площа прямокутника = 14 дм × 11 дм = 154 дм²
Площа квадратика = (2,8 дм)² = 7,84 дм²

Кількість квадратиків = Площа прямокутника / Площа квадратика = 154 дм² / 7,84 дм² ≈ 19,64