5.Спрости вираз та обчисли його значення 1)1,5×(-2,4а+3,8в)якщо а=2;в=-3 2)-5/9×(5,4р-1 4/5

m)-6,4×(-3/8р+2,5m) якщо р=10;m0,16.Обчисли ((4 13/24-5 5/12)×4/7+(3 7/12-4 1/18)÷17/27)÷3 1/8 Математика 6 клас контроша пж помогите незнаю как даю 20 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Байбородов Денис.

1) 1.5 × (-2.4a + 3.8b) = 1.5 × (-2.4(2) + 3.8(-3)) = 1.5 × (-4.8 - 11.4) = 1.5 × (-16.2) = -24.3

Отже, значення виразу -24.3, коли a = 2 та b = -3.

2)-5/9 × (5.4p - 1 4/5 m) - 6.4 × (-3/8p + 2.5m) = (-5/9) × (5.4(10) - 9/5) - 6.4 × (-3/8(10) + 2.5(0.1))

= (-5/9) × (48.6) - 6.4 × (-0.375) = -27 - (-2.4) = -24.6

Отже, значення виразу -24.6, коли p = 10 та m = 0.1.

6) ((4 13/24 - 5 5/12) × 4/7 + (3 7/12 - 4 1/18) ÷ 17/27) ÷ 3 1/8

= ((103/24 - 65/12) × 4/7 + (41/18 - 73/18) ÷ 17/27) ÷ 25/8

= (-5/24 × 4/7 - 32/18 × 27/17) ÷ 25/8

= (-5/42 - 16/17) ÷ 25/8

= (-40/714 - 80/714) ÷ 25/8

= (-120/714) ÷ (25/8)

= (-120/714) × (8/25)

= -0.16

Отже, значення виразу -0.16.