За три тижні відремонтували 58 км дороги. За перший тиждень відремонтували в 3 рази більше ніж за

третій, а за другий - на 8 км більше ніж за третій. Скільки кілометрів дороги відремонтували за третій день? Пожалуйста помогите очень очень надо сегодня надо сдать до 17:30 прошу сильно надо

Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

Ответ:

Позначимо кількість кілометрів, відремонтованих за третій день, як х.

За перший тиждень відремонтували в 3 рази більше, ніж за третій, тому за перший тиждень відремонтували 3х км дороги.

За другий тиждень відремонтували на 8 км більше, ніж за третій, тому за другий тиждень відремонтували (х + 8) км дороги.

Разом за три тижні відремонтували 58 км дороги, тому:

3х + (х + 8) + х = 58

Розкриваємо дужки та складаємо подібні доданки:

5х + 8 = 58

Віднімаємо 8 від обох сторін рівняння:

5х = 50

Ділимо на 5:

х = 10

Отже, за третій день відремонтували 10 км дороги.

Отвечает Гафуров Юсуф.

Позначимо кількість кілометрів, відремонтованих за третій день, як х.

Тоді за перший тиждень відремонтували 3х кілометрів, за другий тиждень - (x+8) кілометрів, а за три тижні - 58 км.

Отже, маємо рівняння:

3х + (x+8) + (x+x+8) = 58

5x + 16 = 58

5x = 42

x = 8,4

Отже, в третій день відремонтували 8,4 км дороги.