Фірма взяла кредит B розмірі 19000 гривень на строк 3 1.01. 08 по 31.03.08 за ставкою 40 % річних.

ПОГАШЕННЯ кредиту здійснюється одноразовим платежем. Визначте суму відсотків за кредит (1) при різних практиках їх нарахування​

Ответы на вопрос

Отвечает Туманов Алекс.
Відсотки можуть нараховуватися по різних методах: простий і складний.

1. При нарахуванні відсотків за простим методом відсотки обчислюються тільки від початкової суми кредиту.

Відсоток за день: 40% / 365 = 0.1096%

Відсоток за весь період: 0.1096% * 90 = 9.864%

Сума відсотків: 19000 * 9.864% = 1874.60 грн.

2. При нарахуванні відсотків за складним методом відсотки нараховуються не тільки від початкової суми кредиту, але і від нарахованих відсотків за попередні періоди.

Відсоток за день: 40% / 365 = 0.1096%

Сума з урахуванням відсотків за 1-й місяць: 19000 * (1 + 0.1096%)^31 = 22054.19 грн.

Сума з урахуванням відсотків за 2-й місяць: 22054.19 * (1 + 0.1096%)^28 = 25371.49 грн.

Сума з урахуванням відсотків за 3-й місяць: 25371.49 * (1 + 0.1096%)^31 = 29314.33 грн.

Сума відсотків: 29314.33 - 19000 = 10314.33 грн.

Отже, сума відсотків за кредит складає 1874.60 грн. за простим методом і 10314.33 грн. за складним методом.