Їхав 2 год зі швидкістю 12 км/год, потім 1 год відпочивав, після цього їхав ще 2 год зі швидкістю

12 км/год і прибув у пункт В. Побудуйте графік руху велосипедиста

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Ждан.

Для побудови графіка руху велосипедиста необхідно занести дані про його переміщення в систему координат, де осі x відкладається час, а осі y - відстань.

Нехай за перші два роки велосипедист проїхав відстань d1, а за останні два роки – відстань d2. Тоді загальну відстань, яку він проїхав, можна записати як:

d = d1 + d2

За два роки зі швидкістю 12 км/год велосипедист проїжджає відстань:

d1 = v * t1 = 12 * 2 = 24 км

За два роки після відпочинку велосипедист також проїжджає відстань:

d2 = v * t2 = 12 * 2 = 24 км

Загальна відстань:

d = 24 + 24 = 48 кm

Таким чином, велосипедист проїхав 48 км за 5 років (2 роки їхав, 1 рік відпочивав, ще 2 роки їхав), тобто його середня швидкість була:

v = d / t = 48 / 5 = 9,6 км/год

графік руху велосипедиста складатиметься з трьох відрізків: (2, 24) – (3, 24), (3, 24) – (5, 48), (5, 48)