6 Мына мәтіндерді есеп деп айтуға бола ма? Неге? Оларды есеп болатындай толықтыр және шығар.

ауданының жартысына алма отырғызылған. Барлық жердің а) Саяжай жерінің ұзындығы – 25 м, ені – 20 м. Жердің барлық төрттен бір бөлігін алмұрт ағашы алып жатыр. Қалған бөлігіне бұталар отырғызылған. ә) Фермер шаруашылығында 500 га жер бар. 50 га жерге би- дай егілді. Бидай егілген жерге қарағанда, қарақұмық егуге 5 есе артық орын бөлінді. Қалған жерге қара бидай егілді.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмичев Максим.

Ответ:

1.Иә

2.себебі бұл жерде есептеудің қажеті бар

3.а)

ұзындық-25 метр\_барлығы_

ені-20 метр / / \

алмұрт ағашы-?1/4 бөлігі_/ \

бұталар-?қалғаны___________\

шешуі:20×25=500² 500²÷4=125² 500²-125²=375²

жауабы:алмұрт ағашы 125м² жер алады ал бұталар 375м² жер алады

ә)

бидай-50га______________барлығы500га

қарақұмық-? 5есе артық_|

қара бидай-? қалғаны ___|

шешуі:50×5=250 500-(250+50)=200

жауабы:қарақұмық 250 га жерге егіді ал қара бидай 200 га жеге егілді

Пошаговое объяснение:

дұрыс