Порівняй дроби: 15/19 13/19; 15/7 19/19; 5 10/11 6 2/3. срочно!!! пж помогіте времені мало

осталось​ дам 60 балов!

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

Ответ:

Порівняємо наведені дроби:

1. 15/19 і 13/19:

Обидва дроби мають однаковий знаменник (19), тому порівнюємо чисельники.

15/19 > 13/19

Отже, 15/19 більше за 13/19.

2. 15/7 і 19/19:

19/19 дорівнює 1 (це ціле число), тому воно більше за будь-який дріб.

15/7 < 19/19

Отже, 15/7 менше за 19/19.

3. 5 10/11 і 6 2/3:

Спершу переведемо змішаний дріб 5 10/11 в неправильний дріб:

5 10/11 = 5 + 10/11 = 55/11 + 10/11 = 65/11

Тепер порівняємо 65/11 і 6 2/3:

65/11 і 6 2/3 мають різний знаменник, тому їх не можна порівнювати без переведення до спільного знаменника. Знаменником, до якого можна привести обидва дроби, є 33 (множник 11 і 3).

65/11 * 3/3 = 195/33

6 2/3 * 11/11 = 65/33

Тепер обидва дроби мають однаковий знаменник:

195/33 і 65/33

Тепер порівнюємо чисельники:

195/33 > 65/33

Отже, 195/33 більше за 65/33.

У підсумку:

- 15/19 > 13/19

- 15/7 < 19/19

- 5 10/11 < 6 2/3 (або 195/33 > 65/33)