X-y=15 3x-y²=-66 помогитееее пожалуйста ​


Ответы на вопрос

Отвечает Максимова Дашуля.

Відповідь:

Давайте розв'яжемо систему рівнянь методом підстановки. Ми можемо використовувати перше рівняння (X - Y = 15) для виразу X і підставити це значення у друге рівняння (3X - Y^2 = -66).

З першого рівняння маємо X = 15 + Y.

Підставляємо це значення X у друге рівняння:

3(15 + Y) - Y^2 = -66.

Розгортаємо вираз та спростимо його:

45 + 3Y - Y^2 = -66.

Переносимо всі терміни на одну сторону рівності, щоб отримати квадратне рівняння:

Y^2 - 3Y - 66 + 45 = 0,

Y^2 - 3Y - 21 = 0.

Розв'язуємо це квадратне рівняння за допомогою квадратного кореня або факторизації:

(Y - 7)(Y + 3) = 0.

Знаходимо два можливих значення Y:

Y1 = 7 і Y2 = -3.

Тепер, знаючи значення Y, ми можемо знайти відповідні значення X, використовуючи перше рівняння:

Для Y1 = 7: X1 = 15 + 7 = 22.

Для Y2 = -3: X2 = 15 - 3 = 12.

Отже, у нас є два набори розв'язків:

X1 = 22 і Y1 = 7.

X2 = 12 і Y2 = -3.

Покрокове пояснення:

Отвечает Манджиев Данил.

Ответ:↓↓↓

Привет! Давай разберемся с этими уравнениями.

У нас есть два уравнения:

1) X - y = 15

2) 3x - y² = -66

Для решения системы уравнений, давай начнем с метода подстановки. В первом уравнении можем выразить X через y: X = y + 15.

Теперь мы можем заменить X во втором уравнении, подставив y + 15 вместо X:

3(y + 15) - y² = -66

Раскроем скобки и приведем подобные слагаемые:

3y + 45 - y² = -66

Перенесем все слагаемые в одну сторону:

y² - 3y + 45 + 66 = 0

y² - 3y + 111 = 0

Теперь нам нужно решить это квадратное уравнение. Мы можем использовать квадратное уравнение для нахождения значений y.

После решения квадратного уравнения, найденное значение y можно подставить в первое уравнение для нахождения значения X.

Надеюсь помогла