100 балов!! Розвʼязати рівняння а(а+3)х=а при всіх значеннях параметра а


Ответы на вопрос

Отвечает Чупров Руслан.

Ответ:

a= 0 рівняння має нескінченну кількість розв’язків

a=-3 рівняння не має розв’язку

a≠0, a≠-3 рівняння має один розв’язок

Пошаговое объяснение:

а(а+3)х=а

1)

a=0

рівняння набуває вигляду

0(0+3)x=0\\0=0

рівняння має нескінченну кількість розв’язків

2)

a=-3

рівняння набуває вигляду

-3(-3+3)x=-3\\0=-3

рівняння не має розв’язку

3)

a\neq 0, a\neq -3\\a(a+3)x=a\ \ \ |:a(a+3)\\x=\frac{a}{a(a+3)}\\x=\frac{1}{a+3}

рівняння має один розв’язок