1) 7 және 23; 2)189 және 245; 3)1002 және 1332 сандарының арасында қанша натурал сан орналасқан?​


Ответы на вопрос

Отвечает Клиппа Алексей.

Пошаговое объяснение:

Сандардың арасында орналасқан натурал сандарды прогрессияға айналдыратын болсақ, осы сандардың болғаны менең екі шартын қанаттымыз:

1) 7 + (n-1) * 16 = 23, қай санды натуралдарға айналдыратын болады.

Шартты орналастырадымыздыуды:

(n-1) * 16 = 23 - 7,

(n-1) * 16 = 16,

n-1 = 16/16,

n-1 = 1,

n = 1 + 1,

n = 2.

Мәтінге сәйкестендіру үшінге 1 санмен көрсетуіміз керек, оларға eпрогрессиядағы болатын екітерпеңіздің бірімен белінедіміз.

Екіті сан - 7 және 23;

Бір сан - 7.

2) 189 + (n-1) * 56 = 245,

(n-1) * 56 = 245 - 189,

(n-1) * 56 = 56,

n-1 = 56/56,

n-1 = 1,

n = 1 + 1,

n = 2.

Мәтінге сәйкестендіру үшінге 1 санмен көрсетуіміз керек, оларға епрогрессиядағы болатын екітерпеңіздің бірімен белінедіміз.

Екіті сан - 189 және 245;

Бір сан - 189.

3) 1002 + (n-1) * 330 = 1332,

(n-1) * 330 = 1332 - 1002,

(n-1) * 330 = 330,

n-1 = 330/330,

n-1 = 1,

n = 1 + 1,

n = 2.

Мәтінге сәйкестендіру үшінге 1 санмен көрсетуіміз керек, оларға епрогрессиядағы болатын екітерпеңіздің бірімен белінедіміз.

Екіті сан - 1002 және 1332;

Бір сан - 1002.