у результаті висихання трава втрачає 7/25 своєї маси скільки скосили трави якщо отримано 54 тона

сіна

Ответы на вопрос

Отвечает Топский Марта.
1) Оскільки трава втрачає 7/25, то залишається 18/25 (це і є сіно), бо
- вся трава ціле число або 1, або для зручності розрахунку 25/25,
25/25-7/25=17/25
2) Для зручності переводимо дроби у десятинні, де
7/25=7*4/25*4=28/100=0,28
18/25=18*4/25*4=72/100=0,72
3) Уся скошена трава - х і є одне ціле, тобто 1 (бо частини сіна і вологи у нас позначені дробами)
4) Оскільки сіно складає 0,72 від усієї трави, то маємо пропорцію
54/х=0,72/1
х=54*1/0,72
х=75 тон трави скосили і з них отримали 54 т сіна
Перевіряємо:
75 т : 25*7=21 т - трава втратила
75 т : 25*18=54 т - сіна отримали