велосипедист їде з одного міста в інше із швидкістю 10км/год. Якби він їхав із швидкістю 12км/год,

то приїхав би на 4 год раніше. Яка відстань між містами?

Ответы на вопрос

Отвечает Мустафина Камила.

х год. - час, за який би їхав велосипедист з одного міста в інше із швидкістю 12 км/год, за умовою задачі.

х+4 (год) - час, за який їде велосипедист з одного міста в інше із швидкістю 10 км/год, за умовою задачі.

12х (км) - відстань між містами, яку б він проїхав за х год із швидкістю 12 км/год. Також, за умовю задачі, це дорівнює:

10(х+4) (км) - відстань між містами , яку він проїхав за х+4 год із швидкістю 10 км/год.

Тоді:

12х=10(х+4)

12х=10х+40

12х-10х=40

2х=40

х=40/2

х=20 (год.) - час, за який би їхав велосипедист з одного міста в інше із швидкістю 12 км/год.

12*20=240 (км) - відстань між містами.

Перевірка:

20+4=24 (год) - час, за який їде велосипедист з одного міста в інше зі швидкістю 10 км/год.

10*24=240 (км) - відстань між містами.

Відповідь: 240 км.