B нын қандай мәнінде 3x+78=9 және 2x+5b=-11теңдеулері мәндес болады?


Ответы на вопрос

Отвечает Коротышев Никита.

3х + 78 = 9           и            2х + 5b = - 11

3x = 9 - 78                          5b = - 11 - 2х

3х = - 69                             5b = - 11 - 2 · (-23)

х = - 69 : 3                          5b = - 11 + 46

х = - 23                               5b = 35

                                           b = 35 : 5

                                          b = 7

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Проверка:

3 · (-23) + 78 = 9           и           2 · (-23) + 5 · 7 = - 11

-46 + 78 = 9                               -46 + 35 = - 11    

9 = 9                                           -11 = -11