Чи може існувати клас , у якому половина учнів вивчає тільки іспанську мову,чверть-тільки

німецьку,сьома частина-тільки французьку,крім того є ще 3 учні,які вивчають тільки китайську мову?

Ответы на вопрос

Отвечает Лісевич Христя.
Нехай у класі х учнів, тоді лише іспанську вивчають ½х учнів, лише німецьку ¼х учнів, лише французьку 1/7х учнів. Складемо рівняння.
 \frac{1}{2}x + \frac{1}{4} x + \frac{1}{7} x + 3 = x
Помножимо обидві частини на 4×7=28
14x + 7x + 4x + 84 = 28x \\ 25x + 84 = 28x \\ 3x = 84 \\ x = 28
Відповідь: такий клас існує, у ньому 28 учнів.