На верхній полиці було вдвічі більше книг,ніж на нижній. Після того, як з нижньої полиці

представили на верхню 4 книги, на нижній залишилося в 5 разів менше, ніж стало на верхній. Скільки книг було на кожній полиці спочатку? СРОЧНОООО!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Черяшов Никита.

Нехай на нижній полиці спочатку було х книг, тоді на верхній 2х книг.

Маємо рівняння за умовою задачі.

(2х+4)/(х-4)=5

2х+4=5(х-4)

2х+4=5х-20

3х=24

х=8

На нижній полиці було 8 книг, на верхній полиці 8*2=16 книг.