На двох полицях 36книжок.Якщо з нижньої полиці перекласти на верхню 4 книги,то на нижній полиці

стане книжок у 2 рази менше,ніж на верхній.Скільки книжок було спочатку на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Ефименко Евгений.

                                Было               Стало

Верхняя полка         х                     х + 4

Нижняя полка       36 - х                36 - х - 4

---------------------------------------------------------------

Уравнение:

х + 4 = (36 - х - 4) · 2

х + 4 = (32 - х) · 2

х + 4 = 64 - 2х

х + 2х = 64 - 4

3х = 60

х = 60 : 3

х = 20 книг - было на верхней полке

36 - 20 = 16 книг - было на нижней полке

Відповідь: 20 книг було на верхній полиці і 16 книг було на нижній полиці.