Срочноооо!!! Розв*яжіть На стороні ВС трикутника АВС вибрано точку N так, що кут АВС = кута NAC,

BN = 15, NC =5.знайдіть ACПж розв'яжіть задачу

Ответы на вопрос

Отвечает Богомолов Пётр.

Розглянемо трикутники ABC і ANC. У них \angle C - спільний. \angle ABC=\angle NAC (за умовою). Значить, \Delta ABC\sim\Delta ANC за двома кутами. З подібності трикутників випливає пропорційність відповідних сторін.

                   \dfrac{AC}{BC}=\dfrac{NC}{AC}~~\Rightarrow~~ AC=\sqrt{BC\cdot NC}=\sqrt{20\cdot 5}=10

Відповідь: 10.