Човен за 3 год руху за течією і 2 год руху проти течії долає 138 км. За 9 год руху за течією човен

долає відстань у 5 разів більшу,ніж за 2 години руху по озеру. Знайдіть власну швидкість човна та швидкість течії

Ответы на вопрос

Отвечает Анна Бушмельова.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

x - скорость лодки, км/ч.

y- скорость течения, км/ч.

Система уравнений:

3(x+y)+2(x-y)=138; 3x+3y+2x-2y=138; 5x+y=138

9(x+y)=5·2x; 9x+9y=10x; 9y=10x-9x; x=9y

5·9y+y=138

46y=138

y=138/46=3 км/ч - скорость течения.

x=9·3=27 км/ч - скорость лодки.