Знайдіть перший член арифметичної прогресії, якщо сума перших п’ятнадцяти членів цієї прогресії

дорівнює 375, а різниця прогресії дорівнює 3. ДОПОМОЖІТЬ

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алена.

Ответ: a₁=4.

Пошаговое объяснение:

S₁₅=375    d=3      a₁=?

Sn=(2*a₁+(n-1)*d)*n/2

S₁₅=(2*a₁+15-1)*3)*15/2=375

(2*a+14*3)*15/2=375  |×(2/15)

2*a+42=50

2*a₁=8  |÷2

a₁=4.