у першому цеху у 2 цілі 1/9 раза більше верстатів, ніж у другому. Скільки верстатів у кожному цеху

окремо, якщо всього 84 верстати?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сулайманов Рома.

Пусть х станков во втором цехе, тогда (2 1/9)х станков - в первом цехе. Всего 84 станка. Уравнение:

х + (2 1/9)х = 84

(9/9)х + (19/9)х = 84

(28/9)х = 84

х = 84 : 28/9

х = 84 · 9/28

х = 3 · 9 = 27 станков - во втором цехе

27 · 2 1/9 = 27 · 19/9 = 3 · 19 = 57 станков - в первом цехе

Вiдповiдь: 57 у першому i 27 у другому.