Розв'яжіть рівняння 5/6(0,5|x|-2/3)=3|x|-2,25БУДЬ ЛАСКА СРОЧНО


Ответы на вопрос

Отвечает Зозуля Никита.

Відповідь:

х1=-61/93, х2=61/93

Покрокове пояснення:

5/6(0,5|x|-2/3)=3|x|-2,25

перетворіть десятковий дріб на звичайний

5/6×(1/2×|x|-2/3)=3×|x|-2,25

5/6×(1/2×|x|-2/3)=3×|x|-9/4

помножте кожний додаток на множник 5/6 і розкрийте дужки

5/12×|x|-5/9=3×|x|-9/4

помножте обидві частини рівняння на 36

15×|x|-20=108×|x|-81

перенесіть вираз із протилежним знаком у ліву сторону

15×|x|-108×|x|-20=-81

перенесіть сталу з протилежним знаком у праву частину

15×|x|-108×|x|=-81+20

зведіть подібні доданки

-93×|x| =-81+20

обчисліть суму

-93×|x| =-61

розділіть обидві частини рівняння на -93

|x| =61/93

використовуючи означення модуля, перепишіть рівняння з модулем у вигляді двох окремих рівнянь

х=61/93

х=-61/93

остаточні розв'язки:

х1=-61/93, х2=61/93