1.Увасилька було в 5 разів більше марок, ніж у петрика. після того як василько подарував друзям 27

марок, а петрик поповнив свою колекцію на 21 марку, у хлопчиків стало марок порівну. скільки марок було у петрика спочатку? 2.ЗНАЙДІТЬ невідомий член пропорції 10:11=х:33

Ответы на вопрос

Отвечает Басанський Бодя.

№ 1.                    Было              Стало

у Васи                 5х                  5х - 27

у Пети                  х                    х + 21

-------------------------------------------------------

Уравнение:

5х - 27 = х + 21

5х - х = 21 + 27

4х = 48

х = 48 : 4

х = 12 марок - было у Пети

5х = 5 · 12 = 60 марок - было у Васи

Вiдповiдь: 12 марок було у Петрика спочатку.

№ 2.

10 : 11 = х : 33 - это пропорция

11 · х = 10 · 33 - свойство пропорции

11 · х = 330

х = 330 : 11

х = 30

Відповідь: 30 - невідомий член пропорції.