СРОЧНООО!!! Дуже потрібно! Срочнооо!! Але з розв’язання (будь ласка)) 1. Розв’яжіть прямокутний

трикутник АВС (∠С=90°), якщо АС=10 см, ∠В=54°. 2. Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 16 см, а висота, проведена до основи, – 6 см. Знайдіть синус, косинус, тангенс і котангенс кута при основі трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Лис Анита.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1

<A=90°-<B=90°-54°=36°

AB=AC/sinB=AC/sin54°=10/0,809=12,36≈12 см

CB=AB*sinA=ABsin36°=12*0,5878=7,05≈7 см

2

ΔABC,AB=BC,AC=16 см,BH=6 см

sinC,cosC,tgC,ctgC  - ?

CH=1/2AC=1/2×16=8 см

BC=√BH²+HC²=√6²+8²=√36+64=√100=10 см

sinC=BH/BC=6/10=0,6

cosC=CH/BC=8/10=0,8

tgC=BH/CH=6/8=0,75

ctgC=CH/BH=8/6=4/3