Розв’яжи задачу за допомогою рівняння: Сума чисельника і знаменника неправильного звичайного

дробу дорівнює 27. Чисельник більший від знаменника на 13. Знайдіть цей дріб.

Ответы на вопрос

Отвечает Бабич Анастасия.

а/b - дробь; a + b = 27.

Пусть а = х - числитель, тогда b = (х - 13) - знаменатель. Сумма числителя и знаменателя равна 27. Уравнение:

х + х - 13 = 27

2х = 27 + 13

2х = 40

х = 40 : 2

х = 20 - числитель (а)

20 - 13 = 7 - знаменатель (b)

Вiдповiдь: 20/7.