на трьох полицях стояло 129 книжок, до того ж, на другій полиці на 15 книжок більше, ніж на першій,

а на третій - на 12 книжок менше, ніж на першій. Скільки книжок стоїть на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Шаяхметов Рамис.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай на третій полиці було х книжок. На першій полиці було (х + 12) книжок. На другій полиці ((х + 12) + 15) книжок. Разом на трьох полицях стояло 129 книжок.

Складемо рівняння:

х + (х + 12) + ((х + 12) + 15) = 129

х + х + 12 + х + 12 + 15 = 129

3х + 39 = 129

3х = 129 – 39

3х = 90

х = 90 : 3

х = 30

На третій полиці було 30 книжок. На першій полиці було 30 + 12 = 42 книжки. На другій полиці (30 + 12) + 15 = 57 книжки.

42 + 57 + 30 = 129 книжки.

Відповідь: На першій полиці стояло 42 книжки. На другій полиці стояло 57 книжок. На третій полиці стояло 30 книжок.

Отвечает Теплякова Настя.

Ответ:

Хай на першій полиці х книжок

тоді на другій- х+15

на третій х-12

складаємо рівняння

х+х+15+х-12=129

3х+3=129

3х=129-3

3х=126

х=126/3

х=42- кількість книжок на першій полиці

42+15=57-кількість книжок на другій полиці

42-12=30- кількість книжок на третій полиці

Пошаговое объяснение: