На трьох полицях стоїть 135 книжок, до того ж , на другій полиці на 15 книжок більше, ніж на

першій, а на третій – на 12 книжок менше, ніж на першій. Скільки книжок стоїть на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Балай Артём.

Ответ:

44; 59; 32

Пошаговое объяснение:

Нехай х - перша полиця. Тоді 2-га полиця - х+15, а 3-тя полиця - х-12. Разом вони всі 135.

Отже:

х + х+15 + х-12 = 135

3х = 135 - 15 + 12

3х = 132

х = 132/3 = 44 (кн. на 1-ій полиці)

х+15 = 44+15 = 59 (кн. на 2-ій полиці)

х-12 = 44-12 = 32 (кн. на 3-ій полиці)