Самолет, летевший из Новосибирска в Москву, совершил перелет за 4 ч, а такой же самолет, летевший

навстречу, затратил 4.5 ч. Чему равнялась скорость ветра? Расстояние между городами 3000 км

Ответы на вопрос

Отвечает Кириллова Стася.

Відповідь:

41.(6)км/год

Покрокове пояснення:

Першому з них вітер допомагає, другому ж заважає. Тому швидкість першого літака відносно землі S/t1 або ж v+u, де S- відстань між містами, t1-час руху першого літака, t2- час руху другого літака, v- власна швидкість літака, u- швидкість вітру. Тоді v+u=S/t1.

Швидкість літака 2 відносно землі v-u або ж її можна обчислити S/t2, зрівняємо ці два вирази v-u=S/t2

У нас є система з двох рівнянь. Віднімемо від першого рівняння друге та отримаємо 2u=S/t1-S/t2, u=(S/t1-S/t2)/2=(3000км/4год-3000км/4.5год)/2=41.(6)км/год