Торт розрізали на 16 однакових шматків. Марійка з’їла 1 шматок, Іванко – 2, а Петрик – 3 шматки.

Яку частину торта з’їли діти? А) 1/8 Б) 1/4 В) 3/8 Г) 3/4 (завдання для 5 класу скорочення дробів не вчили, як пояснити, що відповідь 3/8)

Ответы на вопрос

Отвечает Гречихин Санек.

Ответ:

В)

Пошаговое объяснение:

Всего - 16 кусков

Маша - 1 кусок

Ваня - 2 куска

Петрик - 3 куска

Всего дети съели - 1+2+3=3+3=6 кусков

Получаем, что дети съели 6/16 всех кусков.

Находим НОД числителя и знаменателя дроби 6/16:

НОД (6;16)=?

Разложим числа на множители:

6=2*3

16=2*2*2*2

Общие множители: 2

НОД (6;16)=2

Значит, дробь 6/16 можно сократить на 2.

Для этого надо разделить и числитель, и знаменатель на 2:

6/16=(6:2)/(16:2)=3/8

6/16=3/8

Отвечает Кузьмина Наталья.

Ответ:

3/8

Пошаговое объяснение:

Марійка з'їла 1 кусок тобто 1/16

Іванко 2 куска тобто 2/16

Петрик 3 куска тобто 3/16

Скільки всього діти з'їли, потрібно скласти ці дроби. Складання легке, тому що знаменник однаковий.

1/16+2/16+3/16=6/16

А вот скорочення потрібно пояснити, або написати цей варіант, адже 6/16=3/8, ці дроби рівні між собою.

6/16 скорочується на 2

6/16=3/8