До пораболи y=x²-2 у точці з абцисою x⁰=1 проведена дотична. Знайдіть точку перетину цієї дотичної

з віссю Oy

Ответы на вопрос

Отвечает Танасійчук Адріан.

y = x^{2} -2

y' = 2x

Касательная :

y = f(x_0)+f'(x_0)(x-x_0)

y =1^{2} -2 +(2*1)(x-1)  = -1+ 2x-2 = 2x-3

Пересечение с осью Oy ( x = 0 )  :

y = 2*0-3 = -3

Ответ : (0 ; -3)