Сума двох чисел дорівнює 20. Коли один доданок збільшили у 5 разів, а інший у 3 рази, то нова

сума стала дорівнювати 84. Знайдіть ці числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Петруненко Алёна.

Ответ:

12 перше число; 8 друге число

Пошаговое объяснение:

Нехай один доданок х, тоді другий у.

Їх сума х+у=20.

Один додано збільшили у 5р., тобто 5х, а другий у 3р., тобто 3у. Їх сума стала дорівнювати 5х+3у=84.

Складаємо систему рівнянь.

{х+у=20 множимо на (-3)

{5х+3у=84

{-3х-3у=-60

{5х+3у=84

Метод алгебраїчного додавання.

2х=24

х=24/2

х=12 перше число

Підставляємо значення х в одно із рівнянь.

х+у=20

12+у=20

у=20-12

у=8 друге число.

Відповідь: (12;8)