Срочно! Задача с дробями: Господар привiз на базар яблука двох сортiв : гала (за цiною 10 грн за

кiлограм) та айдаред (за цiною 15 грн за кiлограм) скiльки кiлограмiв яблук кожного сорту вiн мае взяти, щоб отримати 50 кг сумiш цiною 12грн кг​

Ответы на вопрос

Отвечает Нұранова Махаббат.

Відповідь:

30 кг яблук сорту Гала і 20 кг яблук сорту Айдаред має взяти господар, щоб отримати суміш 50 кг ціною 12 грн за кг.

Поетапне рішення:

50 кг - вага яблук двох сортів ;

10 грн. - вартість сорту яблук Гала ;

15 грн. - вартість сорту яблук Айдаред;

Вартість яблук можна записати як відношення:

10:15 або 1:1,5

Всього ми отримаємо:

1 + 1,5 = 2,5 (частин)

Знаходимо вагу яблук сорту Айдаред . Для цього 50 кілограм ділимо на суму частин, тобто 2,5:

50 : 2,5 = 20 (кг)

Знаходимо вагу сорту Гала:

50 - 20 = 30 (кг)

Перевірка:

30 * 10 = 300 (грн)

20 * 15 = 300 (грн)

Загальна вартість:

300 + 300 = 600 (грн)

Вартість 1 кг змішаного сорту:

600 : 50 = 12 (грн)