Будь ласточка допоможіть. Дам 15 балів У 300 г. розчину міститься 8% солі. Скільки грамів солі в

розчині? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметшин Дамир.

Ответ:

Приклад 4. До 40 г розчину з масовою часткою натрій хлориду 15% добавили 20 г води. Яка масова частка цієї солі в добутому розчині?

Дано:

m(р-ну) = 40 г

w(NaCl2) = 15%

m(H2O) = 20 г

9-7-1

Розв’язання:

1. Яка маса NaCl у 40 г 15% розчину?

9-7-2

2. Яка маса утвореного розчину?

m1(розчину) = m(розчину) + m(H2O)= 40 + 20 = 60 г.

3. Яка масова частка NaCl в добутому розчині?

9-7-3

w1(H2O) – ?

Відповідь: масова частка солі в одержаному розчині – 10 %.

Завдання для самоконтролю

30. До 200 г розчину з масовою часткою солі 40% добавили 800 г води. Яка масова частка солі в добутому розчині? (8%)

31. До 150 г 10% розчину кислоти добавили 150 г води. Яка масова частка кислоти в добутому розчині?

32. До 50 г 25% розчину солі добавили 75 г води. Яка масова частка солі в добутому розчині?

Приклад 5. Змішали 50 г 20% розчину хлоридної кислоти і 25 г 32% розчину цієї ж кислоти. Яка масова частка солі в добутому розчині?

Дано:

m1(розчину) = 50 г

w 1(HCl) = 20 %

m2(розчину) = 25 г

w2(HCl) = 32 %

Розв’язання:

1. Яка маса кислоти міститься в першому розчині?

9-7-4

2. Яка маса кислоти міститься в другому розчині?

9-7-5

3. Яка маса кислоти в одержаному розчині?

m3 = m1 + m2 = 10 + 8 = 18 г.

4. Яка маса одержаного розчину?

m3(р-ну) = 50 +25 = 75 г.

5. Яка масова частка кислоти в добутому розчині?

9-7-6

w3(HCl) – ?

Відповідь: масова частка хлоридної кислоти в добутому розчині – 24%.