Знайдіть перший член геометричної прогресії (bn),якщо b2=8,b5=-64


Ответы на вопрос

Отвечает Кузькин Роман.

Ответ: b1= -4

Пошаговое объяснение:

Дано:

b2=8

b5=-64

b1 - ?

n- ий член геометричної прогресії знаходимо по формулі:

bn=b1* q^n-1

b2= b1*q= 8

b5= b1 *q^4= - 64

b5/b2=b1*q^4 /b1*q= q^3= (-64)/8= -8 →q= -2

b2=b1*(-2) →   b1=b2/(-2)= 8 /(-2)= -4