Після циркової вистави група із 45 дітей залишилася на екскурсію по цирку. Кілька аніматорів

розподілили групу так, що кількість дітей, яких розважав кожний аніматор, була однаковою. Якби аніматорів було на 2 особи більше, то в кожного аніматора в групі було б на 6 дітей менше. Складіть рівняння для визначення кількості аніматорів, позначивши її через x. Знайдіть x.​

Ответы на вопрос

Отвечает Марченко Ульяна.

Відповідь:

    3 аніматора

Покрокове пояснення:

Позначимо початкову кількість аніматорів як х, тоді в кожній групі було б по \frac{45}{x} дітей. Коли кількість аніматорів збільшиться на 2, то кількість дітей у кожній групі буде \frac{45}{x+2} . І цих дітей буде на 6 менше ніж було б при початковій кількості аніматорів. Складаємо рівняння. \frac{45}{x} - 6 = \frac{45}{x+2}. Розв'язуємо. \frac{45}{x} - 6 - \frac{45}{x+2} = 0; \frac{45(x+2)-6x(x+2)-45x}{x(x+2)} = 0; \frac{45x+90-6x^2-12x-45x}{x(x+2)} = 0;

\frac{-6x^2-12x+90}{x(x+2)} = 0; x≠0; x≠-2; -6x^2-12x+90=0 : -6; x^2+2x-15=0; Корені за Т.Вієта -5 і 3. -5 нам не підходить, бо кількість не може бути від'ємною, отже відповідь 3.