З міста до озера вийшов турист зі швидкістю 5 км/год, а за 15 хв услід за ним виїхав велосипедист

зі швидкістю 20 км/год. За скількихвилин після свого виїзду велосипедист наздогнав туриста? На якійвідстані від міста знаходиться озеро, якщо турист прибув туди на 2 годпізніше за велосипедиста?​

Ответы на вопрос

Отвечает Рублёвская Руслана.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

15хв = 0,25 год.

5 * 0,25= 1,25 км пройшов турист за 15 хв.

20 - 5= 15 км/час швидкість зближення велосипедиста і туриста

1,25 : 15 = 1/12 год = 5хв. (1/12= 60 : 12= 5 хв) за скільки  після свого виїзду велосипедист наздогнав туриста

Нехай відстань від міста до  озера- х км, тоді час за який пройшов турист складає х/5 год, а велосипедист х/20 год.

Складемо рівняння

х/5=(х/20)+2,25

4х = х+45

3х = 45

х = 15км на такій  відстані від міста знаходиться озеро