Відповідь знайдіть найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел а і b, якщо а=80,b=32


Ответы на вопрос

Отвечает Голышкова Анастасия.

Ответ: НСД =16   НСК= 160

Пошаговое объяснение:

Розкладемо на прості множники 32 і 80

32 = 2 *2 *2 *2 *2

80 = 2 *2 *2 *2 *5

Виберемо однакові прості множники в обох числах.

2, 2, 2, 2

Знаходимо додаток однакових простих множників і записуємо відповідь

НСД (32; 80) = 2*2 *2 *2 = 16

2) Виберемо в розкладанні меншого числа 32 множники, які не ввійшли в розкладання

2

Додамо ці множники в розкладання більшого числа

2, 2, 2, 2, 5, 2

НСК (32, 80) = 2 *2 *2 *2 *5 *2 = 160