Відстань між двома пристанями дорівнює 144 км. Катер подолав її за течією на 3 год Швидше, ніж

проти течії. Знайдіть швидкістькатера в стоячій воді, якщо швидкість течії річки дорівнює 4 км/год.Помогите очень срочноПожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Галимова Ангелина.

Ответ:

Швидкість катера за течією приймемо за х+4, а проти течії за х-4, а час за течією за 144/(x+4) а проти за 144/(x-4), як S/v(дорога на швидкість). Тоді отримаємо рівняння: 144/(x-4)-144/(x+4)=3 3x^2=1200 x^2=400 x=20 км/ч - власна швидкість катера. Відповідь: 20 км/ч - власна ськороть катери

Отвечает Рябов Саша.

Ответ:  20 км/час.

Пошаговое объяснение:

Расстояние между двумя пристанями равно 144 км Катер преодолел ее по течению на 3 ч быстрее, чем против течения. Найдите скорость катера в стоячей воде, если скорость течения реки равна 4 км/ч.

----------------------

Решение.

x км/час - скорость катера в стоячей воде.

По течению   s=vt;  144=(x+4)t1.  t1=144/(x+4) часа.

Против течения s=vt;  144=(x-4)t2.  t2=144/(x-4) часа.

По условию  t2-t1=3 часа.

144/(x-4) - 144/(x+4) = 3;

144(x+4) - 144(x-4)=3(x+4)(x-4);

144x+576 - 144x+576=3x²-48;

3x²=1200;

x²=400;

x=20 км/час - скорость лодки в стоячей воде.