Знайдіть найбільший спільний дільник і найменше спільне кратне чисел а і б , якщо а=84 і б=882​


Ответы на вопрос

Отвечает Клюкина Дарья.

Пошаговое объяснение:

см фото,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Отвечает Долматова Мария.

Відповідь:

НСД =42 ; НСK =1764

Покрокове пояснення:

Найбільшим спільним дільником чисел є найбільше число, на яке ділиться без остачі кожне з чисел.

Для того, щоб знайти НСД чисел, потрібно розкласти ці числа на прості множники та виділити спільні множники цих чисел.

84 = 2 · 2 · 3 · 7

882 = 2 · 3 · 3 · 7 · 7

Спільні множники чисел: 2; 3; 7.

Щоб знайти НСД чисел, необхідно перемножити їхні спільні множники.

НСД (84; 882) = 2 · 3 · 7 = 42.

Найменшим спільним кратним чисел називається найменше число, на яке ділиться кожне із чисел.

Для того, щоб знайти найменше спільне кратне, потрібно розкласти числа на прості множники. Далі треба виділити в записі меншого числа множники, котрі не ввійшли в запис більшого числа.

882 = 2 · 3 · 3 · 7 · 7

84 = 2 · 2 · 3 · 7

Щоб визначити НСК, необхідно множники, котрих бракує (цей множник виділено) додати до множників більщого числа й перемножити їх.

НСК (84; 882) = 2 · 3 · 3 · 7 · 7 · 2 = 1764.