5. (2б.) Коли Костик прочитав ⅑ – книги і ще 9 сторінок, то залишилось непрочитаними 55 сторінок.

Скільки сторінок у книзі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Ульянов Анатолий.

Відповідь: 72 стор.

Покрокове пояснення:

Нехай у книзі х сторінок. Костик прочитав ( 1/9 х +9) стор. Залишилось прочитати: х - (1/9 х + 9) стор.

За умовою задачі:

х - (1/9 х + 9) = 55

х - 1/9 х - 9 = 55

8/9 х = 55+9

8/9 х = 64

х = 64 : 8/9

х = 64* 9/8

х = 72 (сторінок в книзі).