Помогите)Задуманы два ліка. Адзін з якога ў 6 разоў больш другога. Якія лікі задуманы, калі іх сума

роўна 84?

Ответы на вопрос

Отвечает Кун Влад.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1-ый = 6х

2-ой = х

Сумма = 84

6х + х = 84

7х = 84

х = 84 : 7

х = 12

1-ый = (6х) = 6 * 12 = 72

2-ой = (х) = 12

72 + 12 = 84